Anglická abeceda

Anglická abeceda je nejpoužívanější sadou znaků využívaných k písmu na světě. V různých modifikacích jí lidé zapisují jazyk ve všech světadílech. Anglická abeceda vychází z základních znaků latinské abecedy neboli latinky. Celkem obsahuje těchto 26 písmen : A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z.

Moderní anglická abeceda byla ustálena v průběhu 19. století. Oficiálně neobsahuje žádné spřežky ani diakritická znaménka, vždy tomu tak ale nebylo.

Tip: Chcete aby se vaše děti rychle a hravou formou naučily anglickou abecedu? Vyzkoušejte interaktivní výukový kvíz anglická abeceda pro děti na zvukozem.cz. Na tomto webu naleznete mnoho interaktivních kvízů, ale i stránek s zvuky a obrázky sloužících k rozvoji paměti a slovní zásoby dětí. Web je určen všem dětem, od těch nejmenších po děti základní školy.

Spustit kvíz

Tabulka znaků anglické abecedy

anglická abeceda tabulka znaků, english alphabet

Pro porovnání, jak vypadá kompletní abeceda používaná české republice naleznete na stránce česká abeceda.

Anglická výslovnost písmen abecedy

Výslovnost jednotlivých písmen abecedy v angličtině si můžete přehrát na zvukozem.cz. Pomocí interaktivních obrázků, které po kliknutí přehrají zvukový záznam se mohou naučit abecedu rychle zejména vaše děti.


Případně si správnou výslovnost jednotlivých písmen abecedy s britskou i americkou výslovností můžete poslechnout v následujícím videu.

Sdílet nebo vytisknout